Papiery ścierne

Do dyspozycji naszych klientów oddajemy wysokogatunkowe papiery ścierne. Są to powszechnie stosowane produkty o właściwościach tnących. Wykorzystywane są głównie do obrabiania różnych materiałów, co pozwala uzyskać niepowtarzalne efekty. Możliwości zastosowania tych artykułów są naprawdę szerokie. Te wyroby ścierne są używane tak często, jak krążki ścierne na rzep.

Papiery ścierne mogą być stosowane w przypadku obróbki drewna, metalu, a nawet tworzyw sztucznych. Składają się one z trzech podstawowych elementów. Pierwszy stanowi warstwa podkładowa, wykonywana zazwyczaj z kartonu, a niekiedy tkaniny. Następnie znajduje się warstwa lepiszcza, tworzona głównie z żywic syntetycznych. Trzecią warstwą jest warstwa ścierna, która może powstawać z różnych materiałów.

 

Papiery ścierne w arkuszach

Najczęściej papiery ścierne są sprzedawane w arkuszach. Niekiedy także w rolkach czy grubszych taśmach. Każdy może więc dopasować formę odpowiednią dla swoich potrzeb. Produkty dzielą się na drobno- oraz gruboziarniste. Bardzo ważne okazuje się ich właściwe dobranie, ponieważ nie zawsze dobrze sprawdzi się ten sam rodzaj artykułu. Warto go dostosować do materiału, jaki ma być poddany obróbce. Poziom ziarnistości produktu jest zazwyczaj oznaczany bezpośrednio na spodzie arkusza, co umożliwia szybkie sprawdzenie.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

close Koszyk

Rejestracja

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło