Rodzaje materiałów ściernych

person Posted By: Ignacy Gołąb On:

Materiały ścierne są wykorzystywane w wielu branżach. Służą głównie do szlifowania, polerowania oraz czyszczenia powierzchni. Występują w różnych kształtach i rozmiarach, a każdy rodzaj ma swoje unikalne właściwości. W poniższym tekście przedstawiamy najczęściej wykorzystywane materiały ścierne. Dowiesz się z niego więcej informacji na temat papierów ściernego, tarcz ściernych, a także włóknin ściernych.

Papier ścierny: Elastyczny materiał ścierny

Papier ścierny jest elastycznym materiałem ściernym wykonanym z papieru lub tkaniny z warstwą klejącą z ziarnami ściernymi. Ziarna zazwyczaj powstają z tlenku aluminium, węglika krzemu, szmergla, granatu lub cząstek diamentu. Najczęściej są połączone z podłożem za pomocą kleju czy żywicy. Papier ścierny jest dostępny w różnych ziarnach od bardzo grubego do drobnego. Powszechnie stosuje się go do szlifowania drewna, metalu, plastiku i innych powierzchni.

Tarcze ścierne: Materiały ścierne okrągłe

Tarcze ścierne to okrągłe materiały ścierne, które są przeznaczone do stosowania z elektronarzędziami, takimi jak szlifierki kątowe lub narzędzia obrotowe. Najczęściej są produkowane z tlenku aluminium lub węglika krzemu ziarna, które są połączone z włókna szklanego z klejem lub żywicą. Tarcze ścierne są dostępne w różnych rozmiarach i ziarnistościach. Wykorzystuje się je do szlifowania, cięcia oraz polerowania powierzchni.

Materiały ścierne z włókniny: Mieszanka ziaren ściernych

Materiały ścierne włókninowe składają się z mieszanki ziaren ściernych, które są połączone z matrycą z poliestru lub włókna nylonowego. Ten typ materiału ściernego jest zaprojektowany tak, aby był elastyczny i zgodny z nieregularnymi powierzchniami. Materiały ścierne włókninowe mogą być używane do usuwania zadziorów, wykańczania, polerowania i czyszczenia powierzchni. Są one dostępne w różnych rozmiarach i ziarnach od bardzo grubych do drobnych.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
close Koszyk

Rejestracja

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło